En kärleksfull rymdinvasion
UFO-Kabinettet
En kärleksfull rymdinvasion
UFO-Kabinettet
Ett svindlande science fiction-äventyr fyllt av space-iga låtar och berättelser om allt från kärleksfulla jordbor, nyfikna rymdfarare till egensinniga robotar
En spännande familjeföreställning med musik och teater i en häftig scenshow! Om hur och varför vi fungerar olika och hur vi alla kan samexistera trots våra skillnader. En electro-synth-rockkonsert fylld av magi, energi och kärlek.
Bakom UFO-kabinettet står skådespelaren, artisten och dramatikern Jonas Karlström Hay, bland annat känd som Chefen på SVT Barn. Han driver dessutom bland annat monsterrockbandet Skräckkabinettet och ligger bakom den omåttligt populära Sommarskuggan. Med sig på scenen har han musikern och multiinstrumentalisten Anders Wall som tidigare turnerat med storheter som Allan Edwall & Tore Skogman. Via UFO-Kabinettet kikar de nu på oss jordbor från ett utifrånperspektiv, för att både hylla och ifrågasätta hur vi människor lever.
Målgrupp: 4 – 99 år
På gång
Se hela programmet
Pelikanen
Östfronten
Jonatan Unge
Solo
Räfvens jul
Martin Hederos och Sofia Karlsson
Stjärnenätter
Bohuslän Big Band, Stockholm Voices och ...
Christmas time is here
Rytmus
Legends
Rytmus
Legends
Rytmus Jul
Rytmus Jul
The High Society
Äntligen Jul!
Se hela programmet